Dom

Aranżacja nowego domu

By  | 

Zagospodarowanie nowo wybudowanego domu to niezmiernie odpowiedzialne, ale i wielce przyjemne zadanie. Wprowadzanie do własnego mieszkania najważniejszych elementów to przecież zwieńczenie wszystkich wysiłków towarzyszących budowie.

Aby prawidłowo zaaranżować pomieszczenia, przede wszystkim powinni się Państwo zastanowić nad tym, w jakim celu będą używane. W ten sposób bez problemu dobiorą Państwo odpowiednie meble, kolory ścian oraz dekoracyjne dodatki, upiększające wnętrza i wprowadzające ustronny, przytulny nastrój.

Nie ma w tym przypadku znaczenia, w jakim stylu wykonany jest Wasz dom, czy jest drewniany, betonowy, jedno- czy dwurodzinny. Wystrój i urządzanie go jest sprawą na tyle indywidualną, że mogą Państwo pozwalać sobie na rozmaite wariacje i pomysły. Najważniejsze jednak to to, by estetykę godzić z funkcjonalnością i komfortem użytkowania.

Dla przykładu – w pomieszczeniach użytkowych powinny dominować sprzęty odporne, wytrzymałe i wielofunkcyjne, aby mogli Państwo oszczędzać czas i jednocześnie cieszyć się wygodą korzystania z mebli i wyposażenia. Najwygodniejsze i najbardziej estetyczne meble powinny stanąć w pokoju gościnnym i salonie po to, by nie tylko przyciągać zachwycone spojrzenia gości, ale przede wszystkim ze względu na Państwa wygodę i potrzebę zasłużonego odpoczynku.

aranzacjewnetrze

Również kolorystyka goszcząca w Waszym nowym domu powinna działać relaksacyjnie. Dlatego też lepiej postawić na jasne, aczkolwiek ciepłe kolory, dając oczom możliwość regeneracji po całym dniu spędzonym przed monitorem komputera.

Pragnąc uzyskać przytulny, rodzinny i nieco wiejski w swym charakterze klimat w nowym miejscu zamieszkania, najlepiej wybrać drewniane, często bardzo misternie zdobione rzeźbieniami meble i rękodzielnicze dodatki, takie jak hafty czy wszelkiego rodzaju ozdoby wykonywane z wikliny bądź innych, naturalnych materiałów. Nie tylko ubarwią one Państwa nowe mieszkanie, ale wprowadzą do niego powiew etnicznej tradycji i historii, czyniąc wnętrze bardzo kameralnym i zacisznym.

W nowoczesnych wnętrzach, czyli na przykład gabinetach czy biurach można z powodzeniem próbować nieco bardziej oryginalnych i kreatywnych rozwiązań. Wszelkie połączenia metalu i szkła będą tutaj bardzo mile widziane, jeśli oczywiście oprócz niekwestionowanej wartości estetycznej będą także użyteczne i funkcjonalne.

Ważną sprawą jest również dobór odpowiedniego do każdego z pomieszczeń oświetlenia. Mogą to być różnego rodzaju lampy stojące, wiszące lub montowane do ścian. Wszystko zależy jednak od efektu, jaki chcecie Państwo uzyskać za pomocą światła. Dlatego też tutaj macie ogromny wybór form, kształtów i rozmiarów, gwarantujący Waszemu mieszkaniu oryginalny wygląd i doskonałe oświetlenie. Do pokoju dziecka wg wieku jest ono tak samo ważne.

Nie zapominajcie Państwo także o roślinach w mieszkaniu. Z pewnością ożywią one każde pomieszczenie oraz zagwarantują dawkę świeżego tlenu, co pomoże Wam skutecznie odpoczywać. Szczególnie zadbajcie Państwo o tę kwestię, jeśli nie macie możliwości urządzenia przydomowego ogrodu. Zieleń przecież doskonale odpręża, poza tym stanowi uniwersalne, ponadczasowe uzupełnienie dla każdego mieszkania.

 

aranzacja-wnetrz-salon