Ogród

Aranżacja ogrodu, balkonu, werandy

By  | 

Urządzając nowe mieszkanie nie możecie Państwo zapominać o najbliższej, przydomowej przestrzeni. Również Wasz ogród czy nawet najmniejszy, zaciszny balkon wymagają odpowiedniej, oryginalnej aranżacji po to, by przebywało się tam milej oraz efektywniej odpoczywało.

Na początek warto zacząć od zaprojektowania wymarzonego ogrodu. Możecie Państwo zlecić to zadanie specjalnej firmie lub też sami wykazać się odrobiną wyobraźni i wydobyć z roślin jeszcze więcej walorów estetycznych. Odpowiednio przystrzyżone krzewy, w widocznym miejscu zasadzone kwiaty oraz zadbane trawniki to warunki, jakie powinien spełnić każdy szanujący się, przydomowy ogród.

Po wykonaniu właściwych czynności pielęgnacyjnych, mających na celu uporządkowanie tejże przestrzeni oraz ciekawe jej urządzenie, możecie przejść Państwo do aranżowania dalszego, ogrodowego wyposażenia. Mowa tutaj o różnego rodzaju altanach czy ich większych alternatywach, domkach, w których znajdować się będą najpotrzebniejsze ogrodnicze akcesoria. Pięknie wykonana, drewniana altana będzie niewątpliwie bardzo trafionym pomysłem, podczas organizowania parapetówki na świeżym powietrzu oraz co weekendowego, rodzinnego grilla. Warto zatem wyposażyć ją w wygodne ławki i przestronny stół, przy którym zmieszczą się wszyscy zaproszeni goście.

W jej pobliżu postawić można grilla lub ułożyć specjalny krąg, przeznaczony na zrobienie ogniska. Niedaleko może również znajdować się huśtawka dla dzieci, ale przecież nie tylko one uwielbiają się huśtać!

Mając do dyspozycji nieco więcej terenu przeznaczonego na ogród, możecie Państwo zamontować fontannę lub zaaranżować małe oczko wodne, w którym pływać będą kolorowe ryby, a na powierzchni unosić bajeczne lilie wodne. Taka ogrodowa ozdoba to co prawda standard, jednak estetycznie wykonana z pewnością będzie niemałą atrakcją. Podobnież fontanna, wzorowana na przykład na klasycznych, greckich lub orientalnych rzeźbach, na pewno zaciekawi każdego gościa, a Państwu pozwoli cieszyć i oko i ducha podczas popołudniowego wypoczynku w ogrodzie.

pomysl na ogrod

Nie mając jednakże na tyle przestrzeni, by móc urządzić przestronny ogród, warto wykorzystać balkony, tarasy i werandy, celem wprowadzenia na nie dużej ilości zieleni i kwiatów. Pomiędzy roślinami można także ustawić mniejszą alternatywę typowej, ogrodowej fontanny. Pięknie wykonana z pewnością stanowić będzie pomysłowy dodatek do wiklinowych lub rattanowych mebli wypoczynkowych. Wygodne fotele lub ławka, połączone z odpowiednim stołem zapewnią nawet balkonowemu metrażowi więcej swobody, ale przede wszystkim wprowadzą do Państwa najbliższego otoczenia nieco więcej zieleni. Dlatego też wypoczynek na werandzie może być tak samo przyjemny i efektywny jak czas spędzony w dużym i kolorowym ogrodzie. Decydując się dodatkowo na ciekawe oświetlenie balkonu lub tarasu czy działki, z pewnością zyskają Państwo na atmosferze rodzinnych wieczorów spędzanych na świeżym powietrzu. Nawet tradycyjne oglądanie gwiazd z kubkiem gorącej herbaty w dłoni będzie o wiele atrakcyjniejsze i przyjemniejsze.

 

aranzacje-tarasow