Uncategorised

Łazienka w stylu vintage

By  | 

Efektywna łazienka wcale nie musi być nowoczesna. Można skłonić się ku stylowi vintage, którego podstawą są meble z przeszłością i charakterem. Akcesoria oraz wyposażenie wnętrz pozostające w zgodzie z kanonem czasów minionych, cechują się wysublimowanym pięknem. Niektóre z nich w swojej prostocie powodują, iż nawet najzwyczajniejsze pomieszczenie, takie jak na przykład łazienka, może zamienić się w małe dzieło sztuki.

Dzięki wykorzystaniu mebli stylizowanych na komponenty w stylu retro, możemy stworzyć oryginalną kompozycję, która z pewnością przypadnie do gustu domownikom, jak i gościom. Coraz więcej sklepów, w swojej ofercie posiada akcesoria sanitarne, które stylem oraz wykonaniem przypominają te z przeszłości.

lazienkavintage2

Jeżeli mamy dość, wszechobecnych aranżacji, pójdźmy o krok dalej i zdecydujmy się na meble vintage. Jeśli boimy się ryzyka oraz uzyskania efektu koszmaru z przeszłości, możemy pokusić się jedynie o grę dodatkami – wazon po babci bądź stare fotografie z pewnością dodadzą uroku niejednemu pomieszczeniu. Alternatywą dla drogich sklepów są pchle targi, na których znajdziemy mnóstwo staroci, którym warto podarować nowe życie. Czasem wystarczy drobna restauracja, a okaże się, że jesteśmy posiadaczem unikalnego, jedynego w swoim rodzaju dodatku, który pamięta stare, dobre czasy.