Dom

Projekt garażu lub warsztatu

By  | 

Biorąc pod uwagę, iż prawie każdy z Państwa posiada własny samochód, interesującym wyda się fakt, iż na rynku istnieje mnóstwo ciekawych pomysłów na garaż. Ten popularny „dom dla auta” może równie dobrze spełniać funkcję ochronną dla Waszego pojazdu, jak i wyglądać niezwykle estetycznie, niezależnie od tego, czy stanowi część domu czy jest obiektem wolno stojącym.

Przedstawiamy zatem Państwu kilka ciekawych pomysłów na aranżację i budowę jednego z najważniejszych budynków użytkowych w pobliżu rodzinnego domu – garażu, często będącego zarazem warsztatem dla majsterkowiczów, mechaników lub elektryków. Jednakże przed budową takiegoż pomieszczenia należy gruntownie zastanowić się, do jakich celów (oprócz ochrony samochodu, oczywiście) ma jeszcze posłużyć.

budowa-garazu

Przede wszystkim garaż powinien być na tyle przestronny, by zmieściło się nim przeciętnej wielkości auto. Niekoniecznie przecież będą Państwo całe życie używali jednego. Równie dobrze rodzina czy znajomi mogą zmienić samochód na nieco większy, i co wtedy? Najlepiej więc postawić na tyle duży garaż, żeby oprócz samochodu zmieściły się tam jeszcze przydatne urządzenia. Najważniejsze jest to, aby wysiadając z auta w garażu, móc swobodnie szeroko otworzyć wszystkie drzwi oraz bezproblemowo wysiąść i wyjąć nawet duże, weekendowe zakupy z tylego siedzenia lub bagażnika.

Miłośnicy sportu mogą także zdecydować się na połączenie przyjemnego z pożytecznym, czyli postawienie garażu połączonego z pomieszczeniem rekreacyjnym, czyli na przykład z siłownią. Mając przeznaczone do uprawiania sportu wnętrze w okolicy domu, zdecydowanie chętniej zaczniemy się ruszać i pracować nad swoją kondycją lub muskulaturą. Co więcej, na zorganizowanie takiej przestrzeni nie trzeba wcale wiele miejsca, wystarczy, by swobodnie zmieściły się tam podstawowe sprzęty i siłownia gotowa.

Niezależnie więc od tego, czy garaż połączony jest bezpośrednio z domem, czy samodzielnie stoi w przydomowym ogródku, śmiało możemy modyfikować jego kształtami, rozmiarami i poza-motoryzacyjnymi przeznaczeniami. Równie dobrze pod garażem może się mieścić spiżarka z przetworami lub piwniczka na najlepsze wina. Wszystko zależy tutaj od Państwa kreatywności oraz, przede wszystkim potrzeb i preferencji.

budowa-garazu

Jeśli z kolei lubią Państwo wykonywać domowe naprawy lub po prostu majsterkować, dobrym pomysłem będzie urządzenie specjalnie dal Was w domu lub jego najbliższym otoczeniu specjalistycznego garażu. Mając dostęp do prądu, bieżącej wody i będąc blisko własnego mieszkania, z pewnością odczujemy duży komfort podczas wykonywania najdrobniejszych i najbłahszych prac. Warto jednakże zwrócić uwagę przed aranżacją takiego pomieszczenia, na rodzaj działań, jakie będziemy w tymże warsztacie wykonywać. Oprócz niezbędnych narzędzi potrzebne okażą się też z pewnością takie elementy wyposażenia jakie lubimy mieć zawsze pod ręką, na przykład… czajnik i kubek na kawę. Jakże ułatwi to Państwu życie i uprzyjemni pracę!