Dom

Projekty domów drewnianych i z bali

By  | 

Najbardziej tradycyjnym materiałem budulcowym jest niewątpliwie drewno. Dlatego też drewniane domy wykonywane z masywnych, ogromnych bali cieszą się od zawsze wielką popularnością.

 

Drewno wprowadza do każdego domowego wnętrza przytulny i zaciszny klimat. Jest to materiał naturalny, dlatego też przebywając w drewnianym domu czujemy się znacznie lepiej i bardziej komfortowo, niż w zimnym, betonowym bloku. Co prawda koszta projektów i budowy tego typu budynków są dość spore, jednak przyszłe mieszkanie powinno stanowić symbol rodzinnej, ciepłej i ustronnej atmosfery, co niewątpliwie każdemu z Państwa kojarzy się drewnianymi konstrukcjami bądź elementami domowego wyposażenia.

dom-z-bali

Producenci gotowych domów jak i projektanci proponują przyszłym nabywcom rozmaite warianty drewnianych domów, ogrodowych altan oraz domków letniskowych. Zależnie od Państwa potrzeb, wymagań i gustów z pewnością mogą stworzyć niepowtarzalny, bardzo intymny w swoim charakterze domek, w którym każda spędzona chwila będzie niewątpliwie przyjemną i bardzo rodzinną.

Najważniejsze to wybrać odpowiedni projekt, lub też stworzyć przy pomocy doświadczonego projektanta swój własny. Realizacja indywidualnej wizji wyśnionego mieszkania to przecież spełnienie najbardziej podstawowego marzenia. Dzięki pomocy specjalistów z pewnością powstanie dla Państwa niezwykły drewniany domek, będący miejscem wygodnym, pełnym wspomnieć ale przede wszystkim praktycznym i funkcjonalnym.

Niewątpliwymi zaletami drewnianych domów jest szybki czas ich budowy oraz fantastyczna izolacja termiczna, zabezpieczająca przed zimowymi chłodami oraz letnimi upałami. Dlatego tez zimą w drewnianych domach panuje przyjemne ciepełko, w lecie natomiast wnętrza są na tyle chłodne, by móc w nich odpoczywać od panujących upałów. Co więcej, domy z bali są stosunkowo lekkie, a ich remonty i sposoby konserwacji to banalne, łatwe i przyjemne zabiegi kosmetyczne.

drewno

Największą trudnością może jednak okazać się wybór odpowiedniego drewna, ponieważ w Polsce technologia stawiania drewnianych domów nie jest jeszcze zbytnio rozpowszechniona. Dlatego też koszta wybudowania takiego domu są wysokie, aczkolwiek co zastąpi przytulny, naturalny budynek, w którym spędza się większość swojego życia? Oczywiście, z pewnością nie będzie to zimny i surowy beton czy różnego rodzaju płyty. Wady drewnianych domów nie oznaczają wcale tego, że projektanci nie tworzą nieustannie nowych, lepszych i bardziej atrakcyjnych projektów. Wręcz przeciwnie. Mogą zatem wybrać Państwo domek zależnie od ilości członków rodziny jak i metrażu, który Was interesuje. Opcja przestronnego balkonu czy werandy może okazać się słusznym wyborem w przypadku niedostatecznej ilości miejsca na duży, ciekawie zaprojektowany ogród na tyłach lub wokół budynku.

Decydując się na drewniany dom warto także przemyśleć pomysły na umieszczenie drewna także wewnątrz, na przykład w postaci drewnianych, dekoracyjnych schodów, prowadzących na piętro. W taki sposób nie tylko uchronią się Państwo od zimowych chłodów, przed którymi izoluje szeroka warstwa drewna, ale także wprowadzą do swojego mieszkania nieco wiejskiego, tradycyjnego klimatu.