Dom

Salon w Twoim domu

By  | 

Salon – miejsce, w którym możemy odpocząć, zrelaksować się, przyjąć gości bądź po prostu posiedzieć w samotności. Jest to przede wszystkim pokój reprezentacyjny, który charakteryzuje się wyjątkową dbałością ze strony domowników. Wynika to przede wszystkim z przeświadczenia, iż nasz salon, świadczy o nas samych – pomieszczenie to, w większości domów, jest centralnym punktem, w którym toczy się większość naszego codziennego życia.

 

Jak odpowiednio dobrać wystrój salonu po zakupieniu domu marzeń, by odpowiadał on naszym wymaganiom? Jak urządzić i udekorować pokój, by był on możliwie jak najbardziej funkcjonalny, a tym samym wyjątkowy? Jakie dobierać materiały i dodatki, lampy, meble ? Stawiać na klasykę i ponadczasowość czy raczej skłonić się ku nowoczesnemu designowi, który tak naprawdę może okazać się tylko chwilową fascynacją wielu?

salon2

W Internecie znalazłam sporą dawkę inspiracji, jak można w efektowny sposób urządzić jedno z najważniejszych pomieszczeń każdego domostwa. Najważniejsze, byśmy dopasowali styl wystroju wnętrza do naszej osobowości – jest to pokój, w którym spędzamy zazwyczaj najwięcej czasu, dlatego też warto zadbać, aby był on zaprojektowany zgodnie z jego przeznaczeniem. Ma być przede wszystkim domowo oraz przytulnie!