Meble

Tapeciarnia

By  | 

Czyżby tapety wrócił do wnętrzarskich łask? Otóż to, moi mili. Tapety wcale nie muszą być nudne i zwyczajnie… brzydkie – sposób ich aranżacji ewoluował. Modne stały się barokowe wzory, które zazwyczaj przyklejane są do jednej, wybranej ściany. Jeśli nie jesteśmy zwolennikami tapet, a zależy nam na dużej grafice, to do wyboru mamy wszelkiego rodzaju fototapety – dużoformatowe zdjęcia, których przeznaczeniem jest uświetnienie wnętrz.

Jeżeli zdecydujemy się na dekorację wnętrz za pomocą tapety, musimy zwrócić uwagę na rodzaj materiału, z którego została ona wykonana – od niego zależy bowiem jej trwałość oraz komfort przyklejania. Papierowe, cienkie tapety odchodzą do lamusa. Obecnie wykorzystywane są, lepsze jakościowo, tapety z włókna szklanego bądź różnego rodzaju tekstyliów. W sprzedaży dostępne są także tapety zmywalne bądź proszkowe, czyli japońskie, których nałożenie warunkowane jest rozrobieniem proszku w wodzie.

tapety-2

Przedstawiam Wam kilka propozycji nałożenia tapet – wszystkie są bardzo ciekawe i mogą stanowić źródło inspiracji podczas dekorowania wnętrz.